co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo opałowe przeznaczone go wytwarzania energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z podajnikiem.

kotly-i-piece

W jakich kotłach można palić ekogroszkiem?

Ekogroszek to opał przeznaczony do kotłów z podajnikiem ślimakowym oraz tłokowym (szufladkowym). Można go jednak stosować również w tradycyjnych piecach i kotłach.

ekogroszek-najwazniejsze-informacje

Ekogroszek to węgiel kamienny, którego granulacja wynosi 5-25mm. Przeznaczony jest on do palenia w kotłach z podajnikiem, a do jego największych zalet należy niska zawartość wody, siarki i substancji niepalnych oraz niska spiekalność.

Skład opału - Galeria zdjęć

Poniżej prezentujemy album ze zdjęciami z naszego składu opału.

jaki-ekogroszek-wybrac

Kiedy nadchodzi sezon grzewczy, wiele osób zaczyna poszukiwać odpowiedniego materiału opałowego. Niektórzy kierują się ceną paliwa, a inni jego wydajnością. Oczywiście najlepiej wybrać rozwiązanie stanowiące kompromis pomiędzy tym dwiema cechami.

efektywne-palenie-ekogroszkiem

Spalanie, a oszczędności

Ogrzewanie domu możliwe jest nie tylko dzięki dobrej jakości kotłom i systemom pozwalającym utrzymać w budynku optymalną temperaturę. Ważne jest również stosowanie wysokokalorycznego paliwa i wybranie odpowiedniej metody palenia w kotłach. Warto zwrócić na to uwagę, aby wykorzystać paliwo w maksymalnie efektywny sposób.

wegiel orzech

Węgiel orzech należy do opałów grubo granulowanych i jest jednym z największych rodzajów węgla kamiennego na rynku. Jest to również węgiel płomienny, co oznacza, że jego spalaniu towarzyszy wysoki i jasny płomień.

jak-mozna-obnizyc-koszty-ogrzewania-domu

 Wielu inwestorów zastanawia się w jaki sposób można zmniejszyć wydatki na ogrzewanie przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej temperatury wewnątrz budynku, która odpowiadać będzie preferencjom jego użytkowników.

dlaczego-ekogroszek-cieszy-sie-wieksza-popularnoscia-niz-gaz-ziemny

Gaz ziemny jako materiał opałowy cieszy się niemałą popularnością. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być niechęć do zmian wśród użytkowników systemów grzewczych wykorzystujących to paliwo.