kgm ustawa

dlaczego-ekogroszek-cieszy-sie-wieksza-popularnoscia-niz-gaz-ziemny

Gaz ziemny jako materiał opałowy cieszy się niemałą popularnością. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być niechęć do zmian wśród użytkowników systemów grzewczych wykorzystujących to paliwo.

Należy przy tym wspomnieć, że wysokometanowy gaz ziemny stanowi świetny surowiec grzewczy, dzięki któremu możliwe jest nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w domu, ale również podgrzewanie wody. Znajduje on zastosowanie również w systemach wspomaganych junkersami i oczywiście w popularnych kuchenkach gazowych. Pomimo tych zalet istnieje poważny argument, który powinien skłonić inwestorów do rozważenia zmiany źródła energetycznego – jest nim atrakcyjna cena ekogroszku i koszty jego spalania. Stosowanie najwyższej jakości ekogroszku workowanego pozwala uzyskać nawet 50% oszczędności w stosunku do systemów wykorzystujących wyłącznie gaz ziemny. Wszystko to sprawia, że ekogroszek jest bardziej popularny od gazu ziemnego.

Istotnym argumentem jest też uzależnienie dostawy gazu ziemnego od przyłącza. Inwestorzy wznoszący nowy budynek mieszkalny muszą więc upewnić się, że w pobliżu domu znajduje się sieć, do której będzie można go podłączyć. Ekogroszek zwalnia z tego obowiązku, a jego atrakcyjna cena, wysoka kaloryczność i wygoda użytkowania stanowią najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Pin It
Polski wysokoenergetyczny węgiel kamienny najwyższej jakości Zamów